Související informace

Štítky

markýzy

Venkovní markýzy poskytují spolehlivou ochranu před slunečním svitem. Jsou opatřeny speciální povrchovou úpravou proti promoknutí, ochrání tak i před mírným deštěm. Svou konstrukční jednoduchostí je možné je používat nejen na balkonech či terasách rodinných domů, ale také pro výlohy komerčních obchodů.

 

BALKONOVÉ MARKÝZY

Balkonové markýzy jsou vhodným doplňkem balkonů a lodžií u rodinných domů případně bytových domů. Zajistí ochranu soukromí a doplní využití balkonů bez ohledu na klimatické podmínky. Vyrobeny jsou z hliníkové konstrukce, ovládání je možné pomocí pružinového systému případně elektrickým pohonem s ovladačem. Potahy jsou vyrobeny v různobarevných akrylových tkaninách s impregnací proti dešti.

 

TERASOVÉ MARKÝZY

Terasové markýzy jsou vhodné pro využití na terasách rodinného domu, ale také pro výlohy obchodů, zahrádky restaurací a hotelů. Potahy jsou vyrobeny v různobarevných akrylových tkaninách s impregnací proti dešti. Konstrukce markýzy je vyrobena z duralu a je povrchově upravena. Ovládání pomocí kliky a převodovky případně motorovým pohonem s dálkovým ovládáním.

 

KAZETOVÉ MARKÝZY

Kazetové provedení markýzy má jedinečný design. Zaoblený čelní profil po stažení markýzy uzavře prostor kazety a dokonale chrání tkaninu. Konstrukce je vyrobena z hliníku, profilový kazetový kryt je uzavřen kotevními patkami slouží jak nosník. Mechanická převodovka s klikou je umístěna vně kazety, ovládání pomocí elektromotoru, který je ukryt uvnitř válce. Jsou vyrobeny v různobarevných akrylových tkaninách s impregnací proti dešti. Markýzu lze opatřit ozdobným volánem.

Markýzu lze připevnit na stěnu i strop.

 

PERGOLOVÉ MARKÝZY

Pergolové markýzy si získaly velkou oblibu u rodinných domů, kde mohou nahradit klasickou dřevěnou pergolu. Konstrukce je vyrobena z hliníkových profilů a nosných železných sloupků. Potah se navíjí na hřídel ručně vždy k jedné straně konstrukce.

 

DVOJITÉ MARKÝZY

Dvojité markýzy jsou ideální pro zastínění velkých ploch ve volném prostoru bez kotvení do zdiva. Technické řešení navíjení látky umožňuje odvíjet potah na obě strany konstrukce současně nebo každou zvlášť. Konstrukce je vyrobena z železného nosného rámu a bočních konzol. Ovládání pomocí mechanické převodovky nebo pomocí motoru.