Úvodní stránka>Venkovní rolety

Související informace

úspora energie

snížení hluku

ochrana proti povětrnostním vlivům

ochrana a bezpečí

 

PŘEDOKENNÍ ROLETY S POHLEDOVÝM BOXEM

Jsou s viditelným krycím boxem a vodícími lištami pro dodatečnou montáž na stávající budovy, případně po dokončení vnějších omítek do novostaveb. Lze je montovat na rám okna nebo do zapraveného ostění. Dodatečná montáž rolety do viditelného boxu je ideální, pokud není možnost zednických úprav. Tento systém nevytváří tepelné mosty. 

Roleta je složena z lamel, jež se po stranách pohybují ve vodících lištách a nahoře se rolují do viditelného boxu. Ochrana proti nadzvednutí pancíře je řešena závěsnými pružinami, které drží lamely v jedné rovině. Postupným spuštěním rolet lze regulovat intenzitu slunečního záření, což zvyšuje kvalitu bydlení.

 

ZAOMÍTACÍ ROLETY

Rolety jsou určeny pro montáž pod omítku, s pořízením rolety je nutné počítat již při plánování stavby nebo rekonstrukce. Roleta je charakteristická zamítacím boxem, který je odizolovaný a umístěný ve zdi. Box dokonale splyne s budovou po dokončení fasády. V případě revize nebo údržby je do roletového boxu zachován snadný přístup pomocí revizní klapky, která je umístěna ve spodní části boxu. Box je vyrobený z válcovaného hliníkového plechu. Spodní hrana je opatřená předsunutou lištou o rozměru 25 mm, která slouží k zatáhnutí omítky. V přední části je umístěna polystyrenová deska.

 

NADOKENNÍ ROLETY

Jedná se o systém, který je určen pro zabudování předokenních rolet vcelku s oknem, s krycím boxem nebo zapuštěným do konstrukce pod fasádní systém. Roletový box je zateplen polystyrenovou vložkou a je opatřen revizním víkem. Nadokenní rolety jsou vhodné pro novostavby a rekonstrukce. Krycí box je umístěný nad oknem a je otočený do interiéru. Vodící lišty, ve kterých se spouští lamely, jsou namontovány z vnější strany přímo na rám okna pomocí speciálních šroubů. Díky adaptačnímu profilu se box přizpůsobí jakémukoli okennímu rámu.

Box je tvořen z PVC dílů, z nichž vnitřní díl je současně revizní klapkou, izolační polystyrénová vložka je součásti boxů.

  

ROLETY DO PŘEKLADŮ

Rolety jsou svou konstrukcí určeny pro novostavby, kde se zabudují do speciálního roletového překladu. Překlad má funkci jak nosnou, tak slouží i jako schránka pro roletový bal. Součástí překladu je tepelná izolace. Vodící lišty, jsou namontovány z vnější strany do pouzder integrovaných v ostění. Největší předností této rolety je možnost instalace nosných roletových překladů v první fázi výstavby. Samotná montáž rolet může být provedena kdykoli po dokončení stavby. Roletový překlad je komplexní výrobek, který se na stavbě nemusí pracně skládat z několika částí, pouze se osadí na zdivo. Prostor s roletou je chráněn proti nečistotám hustými kartáčky, údržba se provádí odnímatelnou revizní klapkou.

Box tvoří samotný roletový překlad.

 

LAMELY

Pro výrobu předokenních rolet se používají kvalitní hliníkové lamely. Lamely jsou plněné PUR pěnou, což zajišťuje vyšší tepelnou ochranu oken.

Rolety